יעל שני, דרך סין - קליניקה לרפואה סינית ושיאצו

דף הבית >> דיקור סיני

דיקור סיני או אקופונקטורה (מלטינית: acus = מחט, pungere = לדקור) הינה שיטת טיפול השייכת לרפואה הסינית המסורתית, ונעשה בה שימוש בסין כבר סביב המאה ה-2 לפני הספירה.

מסין התפשטה תורת הדיקור לחלקים נוספים באסיה ובמאה ה-20 הפכה פופולרית גם בשאר העולם.

בשנת 2003 פרסם ארגון הבריאות העולמי (WHO: World Health Organization) רשימה ארוכה של מצבים רפואיים אשר מומלץ וניתן לטפל בהן באופן אפקטיבי באמצעות דיקור סיני. (http://www.evidencebasedacupuncture.org/who-official-position/)

בדיקור משתמשים במחטים סטריליות, חד פעמיות, גמישות ודקות במיוחד (בערך בעובי של שערה), כדי לדקור נקודות במקומות מסויימים בגוף לשם השגת איזון וריפוי.

על פי הרפואה הסינית, מצב של בריאות מאופיין בזרימה חופשית ומשוחררת בגוף, למשל, של הדם בכלי הדם, של מזון במערכת העיכול, של פסולת החוצה מהגוף וכו'. פגיעה בזרימה חופשית של האנרגיה תתבטא במיחוש פנימי או מחלה. הרפואה הסינית מחלקת את הגוף לערוצים שונים של אנרגיה (מרידיאנים), שבהם זורמת אנרגיה (צ'י) לאורך הגוף ולרוחבו. לאורך ערוצים אלו קיימות נקודות דיקור שדרכן ניתן להשפיע על זרימת האנרגיה בערוץ. כדי לטפל בתלונה של המטופל, בוחר המטפל את נקודות הדיקור המתאימות, על ערוצי אנרגייה הרלבנטיים.

מחקרים שנערכו בארה"ב מוכיחים כי דיקור ועיסוי בלחיצות משחררים בגוף חומרים כימיים (כמו אנדורפינים, סרוטונין וקורטיזול) בעלי תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות כאב ואף משפרים את מצב הרוח ומפחיתים מתח וחרדות.

בניגוד להרבה מאוד טיפולים תרופתיים שניתנים ברפואה המערבית, המטפלים בסימפטומים של המטופל, אבל לא מתקנים את הבעיה שגורמת להם להופיע. לדוגמא: תרופות לטיפול ביתר לחץ דם מורידות את לחץ הדם לטווח בטוח, אך אינן מטפלות בסיבה שגרמה ללחץ הדם לעלות מלכתחילה, הדיקור הסיני מפעיל את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף ומאפשר טיפול ומניעת מחלות הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית. אם נחזור לדוגמא של יתר לחץ דם, הרי שדיקור סיני מסייע להפחית לחץ, מתח, כעסים ודאגות. ידוע שכאשר הגוף מצוי ברוגע, המערכת הפנימית פועלת ביתר יעילות וחוזרת לאיזון אנרגטי, המונע חולי. כך מספק הדיקור הסיני את הרפואה המונעת הטובה ביותר.

הדיקור הסיני מסייע לאיזון אנרגטי בגוף, ולטיפול במגוון רחב של בעיות, ביניהן ניתן למנות:

  • חיזוק המערכת החיסונית

  • הקלה ומניעה של כאבים מסוגים שונים, כגון: כאבי גב, כאבי ראש ומיגרנות, כאבי צוואר וכתפיים, כאבי מחזור

  • הפחתת מצבי דלקת

  • תמיכה בחולי סרטן במהלך טיפולי כימותרפיה והקרנות

  • תמיכה במערכת ההורמונאלית

  • טיפול בבעיות גניקולוגיות ובעיות פריון

  • טיפול בבעיות בדרכי הנשימה, כמו אסטמה, ברונכיטיס ודלקות ראות חוזרות

  • טיפול בבעיות במערכת העיכול, כגון: מעי רגיז, טחורים, שלשול ועצירות

  • טיפול במצבי לחץ, מתח, חרדות ודיכאון

 

דרך סין - בקרו אותנו בפייסבוק
התחברו לקבלת עידכונים קישור לפייסבוק

המאבק בנגיף הקורונה
כתבה ב-YNET על האופן בו נעשה שימוש ברפואה הסינית על מנת להילחם בנגיף הקורונה בסין.
בואו לשמוע את יעל בשידור
ראיון עם יעל שני בתוכנית רדיו בהנחיית פאר לי שחר, בנושא דיכאון וחרדה בהיבט של רפואה סינית. את יעל אפשר לשמוע החל מדקה 30:40. 

גיל המעבר בראיה הוליסטית
כתבה מאת יעל שני (עיתון "הישוב"): טיפול בתופעות גיל המעבר בגישה אינטגרטיבית מערבית וסינית.
לקריאת הכתבה >>>
 
לא על ה-CHONG לבדו
כתבה מאת יעל שני (עיתון "אורז"): שימוש במרידאנים לטיפול בנשים.
לקריאת הכתבה >>>

יעל שני בבית מרקחת סיני
יעל שני בבית מרקחת סיני
יעל שני, דרך סין - קליניקה לרפואה סינית ושיאצו
לייבסיטי - בניית אתרים