יעל שני, דרך סין - קליניקה לרפואה סינית ושיאצו

דף הבית >> בעיות גניקולוגיות

גניקולוגיה סינית

בעשור האחרון הטיפול בגניקולוגיה ברפואה הסינית תופס תאוצה ומקום של כבוד. רופאים גניקולוגים מובילים ממליצים על שילוב הרפואה הסינית כחלק אינטגרלי מטיפולי הרפואה המערבית, והטיפול אף משולב בחלק מבתי החולים וחדרי הלידה, המכירים בערך המוסף שהוא מביא.

הרפואה הסינית מאפשרת התמודדות עם נושאים שהרפואה המערבית לא תמיד מסוגלת לתת להם מענה, כמו אי סדירות מחזור, ציסטות ומיומות, שחלות פוליציסטיות, בעיות הורמונאליות שונות וכן בעיות שונות הקשורות להריון ופריון.


הטיפול המערבי, כרוך לא פעם במתן הורמונים סינטטיים, שידוע כי הם מסוכנים לבריאות וגורמים לתופעות לוואי רבות. הרפואה הסינית נותנת טיפול תומך וטבעי, המאפשר להחזיר לגוף את האיזון והאנרגיה שהוא זקוק להם.

יעל שני, מהמטפלות המובילות בארץ בתחומי הגניקולוגיה הסינית והפריון, נותנת מענה לקשת רחבה של בעיות גניקולוגיות ובעיות פוריות, לנשים בכל הגילאים, כגון:

גניקולוגיה סינית

הטיפולים נעשים בעיקר בשיאצו, דיקור וצמחי מרפא סיניים.

 

קצת היסטוריה

לגניקולוגיה הסינית הסטוריה ארוכה, של אלפי שנים, המכילה ידע נרחב ונסיון עשיר.

עדויות ראשונות לכך ניתן לראות בכתבים המשוייכים לשושלת Shang, מן השנים 1000-1500 לפני הספירה, המתארים טיפולי פריון; בספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב, מן המאה השלישית לפני הספירה, קיימת התייחסות משמעותית לנושא הטיפול בנשים, ברחם והקשר ללב ולכליות; בתקופת שושלת Han, מן השנים 206-220 לספירה, ישנן עדויות של רופאים שנקראו "רופא השדיים" ו"רופא נשים" ומידע רב לגבי המחזור, הפרשות וגינאליות, הריון, מחלות שונות ובעיות שלאחר לידה.

בספרות הסינית העתיקה נאמר: "לטפל באישה אחת שקול לטיפול בחמישה גברים".

מאז ועד היום נכתבו ספרים רבים בנושא, ומאז 1949 החל העולם המערבי ליישם את הרפואה הסינית לצידה של הרפואה המערבית, גם בתחום הגניקולוגיה.

תקופות הפריון, הריון, הנקה, לידה וגיל המעבר מאופיינות בתהליכים פיזיולוגיים מיוחדים, הקשורים ישירות למצב הנפשי והתודעתי של האישה. במקום זה יש יתרון לרפואה הסינית, הרואה את האישה באופן הוליסטי ומאפשרת טיפול מקיף הלוקח בחשבון את הרבדים הפיזיולוגיים, הרגשיים והתודעתיים.

 

 


דרך סין - בקרו אותנו בפייסבוק
התחברו לקבלת עידכונים קישור לפייסבוק

המאבק בנגיף הקורונה
כתבה ב-YNET על האופן בו נעשה שימוש ברפואה הסינית על מנת להילחם בנגיף הקורונה בסין.
בואו לשמוע את יעל בשידור
ראיון עם יעל שני בתוכנית רדיו בהנחיית פאר לי שחר, בנושא דיכאון וחרדה בהיבט של רפואה סינית. את יעל אפשר לשמוע החל מדקה 30:40. 

גיל המעבר בראיה הוליסטית
כתבה מאת יעל שני (עיתון "הישוב"): טיפול בתופעות גיל המעבר בגישה אינטגרטיבית מערבית וסינית.
לקריאת הכתבה >>>
 
לא על ה-CHONG לבדו
כתבה מאת יעל שני (עיתון "אורז"): שימוש במרידאנים לטיפול בנשים.
לקריאת הכתבה >>>

יעל שני בבית מרקחת סיני
יעל שני בבית מרקחת סיני
יעל שני, דרך סין - קליניקה לרפואה סינית ושיאצו
לייבסיטי - בניית אתרים