יעל שני, דרך סין - קליניקה לרפואה סינית ושיאצו

דף הבית >> בעיות בדרכי הנשימה >> סינוסיטיס

סינוסיטיס

סינוסיטיס היא דלקת הנוצרת בסינוסים, חללים בעצמות הגולגולת. הדלקת מתרחשת כאשר החללים הללו מתמלאים בכמות מוגברת של נוזלים שאינם מצליחים להתנקז החוצה.

הסימפטומים העיקריים לקיומה של סינוסיטיס הם: כאבי ראש ולחץ סביב הפנים, אף סתום וקשיי נשימה. לעיתים המחלה עלולה להחמיר ולהיות מלווה גם בחום גבוה, בחילות והקאות.

קיימים שני סוגים של סינוסיטיס: דלקת חריפה ודלקת כרונית.

מצב הדלקת החריפה נוצר בדרך כלל בעקבות זיהום ויראלי או חיידקי בדרכי הנשימה העליונות, אך גם כתוצאה מאלרגיה. הצטננות, נזלת, שפעת, או כל דבר הגורם לחסימה של הסינוסים, יכולים להביא להתלקחות הדלקת. סיבוכים של הדלקת החריפה עלולים להיות: התפתחות לדלקת בקרום המוח, דלקת בארובת העין.

לדלקת הכרונית יכולים להביא מספר גורמים הכוללים: גורם אלרגני, פטריה, חילופי עונות, מצב של מתח נפשי, או דלקת שיניים בלסת העליונה. סיבוכים של הדלקת הכרונית עלולים להיות: אסטמה, ברונכיטיס.


הטיפול בסינוסיטיס ברפואה המערבית

ברוב המקרים הטיפול יהיה באנטיביוטיקה, יחד עם תרופות המורידות את הגודש. במצבים קשים יומלץ גם על טיפול בסטרואידים, להפחתת המצב הדלקתי. במצב של סינוסיטיס כרוני, ממליצים לעיתים על ניתוח להרחבת הסינוסים.

כטיפול מניעתי – במקרה של הצטננות שמלווה בנזלת מרובה, ימליץ הרופא על שימוש בטיפות אף, או על תרופות שמונעות גודש באף. במקרים של אלרגיות יומלץ על טיפול אנטי אלרגי, כמו תרופות אנטיהיסטמיניות.

יש לשים לב כי לסינוסיטיס יש נטייה להפוך לכרוני מאחר והגורם הופך להיות פטרייתי, ועליו "מתיישב" זיהום חיידקי. טיפול אנטיביוטי עלול להחמיר את התופעות האלו.

גם השימוש בתרופות כמו טיפות אף ותרופות שמשפיעות על הרירית באף, אינו מומלץ לאורך זמן, בשל הפגיעה האפשרית ברירית האף.


הטיפול בסינוסיטיס ברפואה הסינית

לפי הרפואה הסינית, סינוסיטיס יכול להיגרם כתוצאה מתזונה לקויה, בעיות רגשיות, עודף או חוסר של פעילות גופנית, תשישות, מחלות כרוניות, עודף עבודה פיזית או עומס מנטאלי.

הטיפול ברפואה הסינית משלב שיאצו, דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות לתזונה ואורח חיים מתאימים ומתמקד בהוצאת חום וליחה מן הגוף, טיפול בדלקת הקיימת ומניעת דלקת עתידית על ידי חיזוק המערכת החיסונית.


בשל העובדה שהטיפול האנטיביוטי עלול לגרום גם לנזק ולהפיכת המצב לכרוני, חשוב מאוד בעת קבלת טיפול כזה ולאחריו, לקבל טיפול תומך באמצעות הרפואה הסינית. הטיפול ברפואה הסינית מקטין את תופעות הלוואי והנזקים שהאנטיביוטיקה עלולה לגרום.


 
 

דרך סין - בקרו אותנו בפייסבוק
התחברו לקבלת עידכונים קישור לפייסבוק

המאבק בנגיף הקורונה
כתבה ב-YNET על האופן בו נעשה שימוש ברפואה הסינית על מנת להילחם בנגיף הקורונה בסין.
בואו לשמוע את יעל בשידור
ראיון עם יעל שני בתוכנית רדיו בהנחיית פאר לי שחר, בנושא דיכאון וחרדה בהיבט של רפואה סינית. את יעל אפשר לשמוע החל מדקה 30:40. 

גיל המעבר בראיה הוליסטית
כתבה מאת יעל שני (עיתון "הישוב"): טיפול בתופעות גיל המעבר בגישה אינטגרטיבית מערבית וסינית.
לקריאת הכתבה >>>
 
לא על ה-CHONG לבדו
כתבה מאת יעל שני (עיתון "אורז"): שימוש במרידאנים לטיפול בנשים.
לקריאת הכתבה >>>

יעל שני בבית מרקחת סיני
יעל שני בבית מרקחת סיני
יעל שני, דרך סין - קליניקה לרפואה סינית ושיאצו
לייבסיטי - בניית אתרים